Live Football on TV Today

Matches for today friday, 22 November 2019
  • Championship
19:45 Fulham
QPR
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • LaLiga Santander
20:00 Levante
Mallorca
LaLiga TV
FreeSports
Premier Sports 1
  • Bundesliga
19:30 Borussia Dortmund
Paderborn 07
BT Sport 1
  • Ligue 1
19:45 PSG
Lille
BT Sport 3
  • Chinese Super League
11:35 Shanghai Shenhua
Beijing Guoan
Premier Sports 1
  • Hyundai A-League
08:30 Western Sydney
Melbourne City
BT Sport 1
  • LaLiga SmartBank
20:00 Sporting Gijón
Tenerife
LaLiga SmartBank YouTube
  • Northern Irish Premiership
19:45 Glenavon
Linfield
BBC Two NI
  • Premier League 2
19:00 Man Utd Academy
Sunderland Academy
MUTV
19:00 Brighton Academy
Liverpool Academy
LFCTV
  • Premier Liga
16:30 FC Tambov
Lokomotiv Moskva
Russian Premier Liga YouTube
  • Scottish FA Cup
19:05 Linlithgow Rose
Falkirk FC
BBC One Scotland
  • UEFA EURO 2020
11:00 Play-Off Draw UEFA.tv
  • Welsh Premier League
20:00 Barry Town
Bridgend Town
S4C
  • Westfield W-League
06:00 Western Sydney
Newcastle Jets
BT Sport 1
Tomorrow saturday, 23 November 2019
  • Premier League
12:30 West Ham
Tottenham
BT Sport Ultimate
BT Sport 1
17:30 Manchester City
Chelsea
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Premier League
  • Championship
12:30 Charlton Athletic
Cardiff City
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • LaLiga Santander
12:00 Leganés
FC Barcelona
LaLiga TV
Premier Sports 1
17:30 Granada
At. Madrid
LaLiga TV
Premier Sports 2
20:00 Real Madrid
Real Sociedad
LaLiga TV
Premier Sports 2
  • Bundesliga
17:30 RB Leipzig
FC Köln
BT Sport ESPN
  • Serie A TIM
19:45 Torino
Inter Milan
Premier Sports 1
  • Ligue 1
19:00 Stade Brestois
Nantes
BT Sport Extra 3
  • Chinese Super League
11:35 Guangzhou Evergrande
Shanghai SIPG
Premier Sports 2
  • Copa Libertadores
20:30 CR Flamengo
River Plate
BBC iPlayer
BBC Two Scotland
  • Hyundai A-League
06:15 Wellington Phoenix
Brisbane Roar
BT Sport 3
08:30 Adelaide Utd.
Melbourne Victory
BT Sport 3
10:45 Perth Glory
Sydney FC
BT Sport 3
  • J League
04:00 Vissel Kobe
Cerezo Osaka
Rakuten Sports
05:00 Sanfrecce Hiroshima
Kashima Antlers
Rakuten Sports
05:00 FC Tokyo
Shonan Bellmare
Rakuten Sports
  • LaLiga SmartBank
15:00 Rayo Vallecano
Real Zaragoza
LaLiga SmartBank YouTube
17:00 Deportivo
Alcorcón
LaLiga SmartBank YouTube
17:00 Racing Santander
Extremadura UD
LaLiga SmartBank YouTube
19:00 Huesca
Ponferradina
LaLiga SmartBank YouTube
  • National League
17:20 Maidenhead United
Woking
BT Sport 1
  • Premier League 2
12:45 Wolves Academy
Chelsea Academy
Chelsea TV
  • Premier Liga
11:00 Rubin Kazan
Zenit St. Petersburg
Russian Premier Liga YouTube
13:30 Dynamo Moskva
Rostov
Russian Premier Liga YouTube
  • U18 Premier League Cup
11:00 Man Utd Academy
Brighton Academy
MUTV
Sunday, 24 November 2019
  • Premier League
16:30 Sheffield United
Manchester Utd.
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Premier League
  • Championship
12:00 Middlesbrough
Hull City
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • LaLiga Santander
11:00 Espanyol
Getafe
LaLiga TV
Premier Sports 2
FreeSports
13:00 Osasuna
Athletic Club
LaLiga TV
Premier Sports 2
15:00 Eibar
Alavés
LaLiga TV
Premier Sports 2
17:30 Villarreal
Celta
LaLiga TV
Premier Sports 2
20:00 Real Valladolid
Sevilla FC
LaLiga TV
Premier Sports 2
  • Bundesliga
14:30 Augsburg
Hertha Berlin
BT Sport 3
17:00 Hoffenheim
Mainz 05
BT Sport 1
  • Serie A TIM
11:30 Bologna
Parma
Premier Sports 1
14:00 AS Roma
Brescia
Premier Sports 1
17:00 Sampdoria
Udinese
Premier Sports 1
19:45 US Lecce
Cagliari
Premier Sports 1
  • Ligue 1
14:00 Girondins Bordeaux
AS Monaco
BT Sport ESPN
16:00 Saint Etienne
Montpellier
BT Sport ESPN
20:00 Toulouse
O. Marseille
BT Sport 1
  • FA Women's Super League
12:00 Man Utd Women
Brighton Women
The FA Player
MUTV
12:30 Everton Women
Tottenham Women
The FA Player
14:00 Birmingham Women
Chelsea Women
The FA Player
BT Sport 1
14:00 Arsenal Women
Liverpool Women
The FA Player
15:00 Bristol City Women
Man City Women
The FA Player
BBC Sports Website
BBC Red Button
15:00 West Ham Women
Reading Women
The FA Player
  • 2. Bundesliga
12:30 Stuttgart
Karlsruher
BT Sport 3
  • FA Women's Championship
14:00 London Bees
Charlton Athletic
The FA Player
  • Hyundai A-League
07:00 Central Coast Mariners
Western United
BT Sport 1
  • LaLiga SmartBank
11:00 UD Almería
Numancia
LaLiga SmartBank YouTube
15:00 Málaga
Elche
LaLiga SmartBank YouTube
15:00 Albacete
Mirandés
LaLiga SmartBank YouTube
17:00 Girona
Fuenlabrada
LaLiga SmartBank YouTube
17:00 Las Palmas
Real Oviedo
LaLiga SmartBank YouTube
20:00 Cádiz CF
Lugo
LaLiga SmartBank YouTube
  • Premier Liga
11:00 FC Ural
Spartak Moskva
Russian Premier Liga YouTube
13:30 Arsenal Tula
Krasnodar
Russian Premier Liga YouTube
16:00 CSKA Moskva
Krylia Sovetov
Russian Premier Liga YouTube
  • Scottish Premiership
12:15 Hamilton
Rangers FC
BT Sport Ultimate
BT Sport 1
15:00 St Johnstone
Aberdeen
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • Scottish Women's Cup
16:10 Glasgow City
Hibernian Women
BBC ALBA
  • Westfield W-League
05:00 Canberra United
Melbourne Victory
BT Sport 1
Monday, 25 November 2019
  • Premier League
20:00 Aston Villa
Newcastle
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Premier League
  • Serie A TIM
19:45 SPAL
Genoa
Premier Sports 1
  • 2. Bundesliga
19:30 Hannover 96
Darmstadt 98
BT Sport 1
Tuesday, 26 November 2019
  • Championship
19:45 Fulham
Derby County
Sky Sports Red Button
19:45 Millwall
Wigan
Sky Sports Red Button
19:45 Luton Town
Charlton Athletic
Sky Sports Red Button
19:45 Cardiff City
Stoke City
Sky Sports Red Button
19:45 Huddersfield
Swansea
Sky Sports Red Button
20:00 Reading
Leeds Utd
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • Champions League
17:55 Galatasaray
Club Brugge
BT Sport ESPN
17:55 Lokomotiv Moskva
Bayer Leverkusen
BT Sport 1
20:00 Juventus
At. Madrid
BT Sport Extra 2
20:00 Manchester City
Shakhtar Donetsk
BT Sport 3
20:00 Tottenham
Olympiacos
BT Sport Ultimate
BT Sport 2
20:00 Real Madrid
PSG
BT Sport ESPN
20:00 Atalanta
GNK Dinamo Zagreb
BT Sport Extra 4
20:00 Crvena Zvezda
FC Bayern
BT Sport Extra 3
  • Premier League Cup
12:30 West Bromwich Academy
Man Utd Academy
MUTV
  • UEFA Youth League
15:00 Man City Academy
Shakhtar Academy
BT Sport 2
Wednesday, 27 November 2019
  • Championship
19:45 QPR
Nottingham Forest
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
19:45 Blackburn Rovers
Brentford
Sky Sports Red Button
19:45 Hull City
Preston North End
Sky Sports Red Button
19:45 Sheffield Wednesday
Birmingham
Sky Sports Red Button
19:45 Middlesbrough
Barnsley
Sky Sports Red Button
20:00 West Bromwich
Bristol City
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • Champions League
17:55 Valencia CF
Chelsea
BT Sport 3
17:55 Zenit St. Petersburg
O. Lyonnais
BT Sport 1
20:00 FC Barcelona
Borussia Dortmund
BT Sport ESPN
20:00 Liverpool
Napoli
BT Sport Ultimate
BT Sport 2
20:00 Genk
Red Bull Salzburg
BT Sport Extra 5
20:00 Lille
Ajax
BT Sport 3
BT Sport Extra 3
20:00 RB Leipzig
Benfica
BT Sport Extra 4
20:00 Slavia Praha
Inter Milan
BT Sport Extra 2
  • Chinese Super League
11:35 Hebei China Fortune
Guangzhou Evergrande
FreeSports
  • UEFA Youth League
13:00 Valencia Cantera
Chelsea Academy
BT Sport 2
15:00 Liverpool
Napoli
BT Sport 2
Thursday, 28 November 2019
  • Europa League
15:50 Krasnodar
FC Basel
To be confirmed
15:50 Trabzonspor
Getafe
To be confirmed
15:50 Astana
Manchester Utd.
BT Sport 2
17:55 AZ Alkmaar
Partizan Beograd
To be confirmed
17:55 Feyenoord
Rangers FC
BT Sport 3
17:55 SC Braga
Wolves
BT Sport 2
17:55 CSKA Moskva
PFC Ludogorets
To be confirmed
17:55 Saint Etienne
Gent
To be confirmed
17:55 Besiktas
Slovan Bratislava
To be confirmed
17:55 Ferencvaros
Espanyol
To be confirmed
17:55 Wolfsberger AC
Borussia M'gladbach
To be confirmed
17:55 Young Boys
FC Porto
BT Sport ESPN
17:55 Istanbul Basaksehir
AS Roma
To be confirmed
17:55 FC Oleksandriya
VfL Wolfsburg
To be confirmed
20:00 Arsenal
Eintracht Frankfurt
BT Sport Ultimate
BT Sport 2
20:00 Sevilla FC
Qarabag FK
To be confirmed
20:00 Lazio
Cluj
BT Sport ESPN
20:00 Sporting CP
PSV Eindhoven
To be confirmed
20:00 Vitória SC
Standard de Liège
BT Sport 2
20:00 Celtic FC
Stade Rennais
BT Sport 3
20:00 Malmö FF
Dynamo Kyiv
To be confirmed
20:00 Rosenborg
LASK Linz
To be confirmed
20:00 Lugano
København
To be confirmed
20:00 Dudelange
APOEL FC
To be confirmed
  • Westfield W-League
08:30 Brisbane Roar
Western Sydney
BT Sport 1
Friday, 29 November 2019
  • Championship
19:45 Swansea
Fulham
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • FA Cup
19:55 Maldon & Tiptree
Newport County
BBC Two
  • LaLiga Santander
20:00 Celta
Real Valladolid
LaLiga TV
  • Bundesliga
19:30 Schalke 04
Union Berlin
BT Sport 2
  • Ligue 1
19:45 O. Marseille
Stade Brestois
BT Sport Extra 2
  • 2. Bundesliga
17:30 VfL Osnabrück
Hamburger SV
BT Sport 2
  • Hyundai A-League
08:30 Melbourne Victory
Perth Glory
BT Sport 1
  • Welsh Premier League
20:00 Caernarfon Town
Cardiff Met Uni
S4C
Saturday, 30 November 2019
  • Premier League
12:30 Newcastle
Manchester City
BT Sport Ultimate
BT Sport 1
17:30 Southampton
Watford
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Premier League
  • Championship
12:30 Charlton Athletic
Sheffield Wednesday
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • FA Cup
17:30 Eastleigh
Crewe Alexandra
BT Sport 1
  • LaLiga Santander
12:00 Alavés
Real Madrid
LaLiga TV
Premier Sports 1
17:30 Mallorca
Real Betis
LaLiga TV
20:00 Valencia CF
Villarreal
LaLiga TV
Premier Sports 1
  • Bundesliga
17:30 FC Bayern
Bayer Leverkusen
BT Sport Ultimate
BT Sport 2
  • Ligue 1
19:00 Stade de Reims
Girondins Bordeaux
BT Sport Extra 2
  • Hyundai A-League
06:00 Brisbane Roar
Central Coast Mariners
BT Sport 3
08:30 Newcastle Jets
Western Sydney
BT Sport 3
Sunday, 01 December 2019
  • Premier League
14:00 Norwich
Arsenal
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Premier League
16:30 Leicester City
Everton
Sky Sports Ultra HD
Sky Sports Main Event
Sky Sports Premier League
  • FA Cup
15:00 Tranmere Rovers
Chichester City
BT Sport 1
  • LaLiga Santander
11:00 Sevilla FC
Leganés
LaLiga TV
Premier Sports 2
13:00 Athletic Club
Granada
LaLiga TV
Premier Sports 2
15:00 Espanyol
Osasuna
LaLiga TV
Premier Sports 2
17:30 Getafe
Levante
LaLiga TV
Premier Sports 2
20:00 At. Madrid
FC Barcelona
LaLiga TV
Premier Sports 2
  • Bundesliga
14:30 Borussia M'gladbach
Freiburg
BT Sport 2
17:00 VfL Wolfsburg
Werder Bremen
BT Sport 2
  • Serie A TIM
11:30 Juventus
Sassuolo
Premier Sports 1
14:00 Inter Milan
SPAL
Premier Sports 1
17:00 Napoli
Bologna
Premier Sports 1
19:45 Hellas Verona
AS Roma
Premier Sports 1
  • Ligue 1
14:00 Nantes
Toulouse
BT Sport ESPN
16:00 Stade Rennais
Saint Etienne
BT Sport ESPN
20:00 AS Monaco
PSG
BT Sport 1
  • FA Women's Super League
12:30 Everton Women
Chelsea Women
The FA Player
14:00 Birmingham Women
Tottenham Women
The FA Player
14:00 Arsenal Women
Bristol City Women
The FA Player
14:00 Brighton Women
Reading Women
The FA Player
14:00 Man City Women
Liverpool Women
The FA Player
15:00 West Ham Women
Man Utd Women
The FA Player
  • Chinese Super League
07:00 Guangzhou Evergrande
Shanghai Shenhua
FreeSports
  • FA Women's Championship
14:00 London City Lionesses
Sheffield United
The FA Player
  • Hyundai A-League
05:00 Western United
Sydney FC
BT Sport 1
07:00 Adelaide Utd.
Wellington Phoenix
BT Sport 1
  • Liga NOS
20:00 Gil Vicente
Sporting CP
FreeSports
  • Scottish Premiership
12:00 Ross County
Celtic FC
Sky Sports Main Event
Sky Sports Football
  • Westfield W-League
05:00 Perth Glory
Sydney FC
BT Sport 3
Monday, 02 December 2019
  • Championship
19:45 Preston North End
West Bromwich
Sky Sports Football
  • FA Cup
19:45 Solihull Moors
Rotherham Utd.
BT Sport 1
  • Bundesliga
19:30 Mainz 05
Eintracht Frankfurt
BT Sport 3
  • Serie A TIM
19:45 Cagliari
Sampdoria
Premier Sports 1
  • Premier League Cup
19:00 Huddersfield
Liverpool Academy
LFCTV
Tuesday, 03 December 2019
  • Premier League
19:30 Crystal Palace
Bournemouth
Amazon Prime Video
20:15 Burnley
Manchester City
Amazon Prime Video
  • Ligue 1
18:00 Angers
O. Marseille
BT Sport 1
20:05 O. Lyonnais
Lille
BT Sport 1
  • Coppa Italia
20:00 Fiorentina
Cittadella
BT Sport 2
Wednesday, 04 December 2019
  • Premier League
19:30 Southampton
Norwich
Amazon Prime Video
19:30 Manchester Utd.
Tottenham
Amazon Prime Video
19:30 Chelsea
Aston Villa
Amazon Prime Video
19:30 Leicester City
Watford
Amazon Prime Video
19:30 Wolves
West Ham
Amazon Prime Video
20:15 Liverpool
Everton
Amazon Prime Video
  • Ligue 1
18:00 Toulouse
AS Monaco
BT Sport 1
20:05 PSG
Nantes
BT Sport 1
  • Coppa Italia
20:00 Udinese
Bologna
BT Sport 2
  • Scottish Premiership
19:45 Aberdeen
Rangers FC
Sky Sports Football
Thursday, 05 December 2019
  • Premier League
19:30 Sheffield United
Newcastle
Amazon Prime Video
20:15 Arsenal
Brighton
Amazon Prime Video
  • Coppa Italia
20:00 Cagliari
Sampdoria
BT Sport 1
  • Westfield W-League
08:30 Canberra United
Brisbane Roar
BT Sport 1
Friday, 06 December 2019
  • Championship
19:45 Millwall
Nottingham Forest
Sky Sports Football
  • LaLiga Santander
21:00 Villarreal
At. Madrid
LaLiga TV
  • Bundesliga
19:30 Eintracht Frankfurt
Hertha Berlin
BT Sport 1
  • Serie A TIM
19:45 Inter Milan
AS Roma
Premier Sports 1
  • Ligue 1
19:45 Nimes
O. Lyonnais
BT Sport 3
  • 2. Bundesliga
17:30 Hamburger SV
Heidenheim
BT Sport 1
  • Hyundai A-League
08:30 Melbourne City
Perth Glory
BT Sport 1
  • Liga NOS
20:30 Boavista
Benfica
FreeSports
  • Welsh Cup
20:00 Carmarthen Town
Ammanford AFC
S4C