Results of Scottish FA Cup

Scottish FA Cup   Scottish FA Cup
22/01 00:00 Peterhead   - -  East Kilbride
22/01 00:00 Clydebank   - -  Annan Athletic
22/01 00:00 Banks O Dee FC   - -  Raith Rovers
22/01 00:00 Livingston   - -  Ross County
22/01 00:00 Dumbarton   - -  Dundee
22/01 00:00 Aberdeen   - -  Edinburgh City
22/01 00:00 Rangers   - -  Stirling Albion
22/01 00:00 Ayr United   - -  St. Mirren
22/01 00:00 Kilmarnock   - -  Dundee United
22/01 00:00 Partick Thistle   - -  Airdrieonians
22/01 00:00 Auchinleck Talbot   - -  Hearts
22/01 00:00 Alloa Athletic   - -  Celtic
07/12 19:45 Queen of the South   - -  Cove Rangers
07/12 19:45 Greenock Morton   - -  Inverness CT
15:00 Montrose   - -  Kelty Hearts
15:00 Darvel   - -  Brechin City
29/11 19:45 Brechin City   1 1  Darvel
27/11 15:00 Kelty Hearts   0 0  Montrose
27/11 15:00 Dumbarton   3 1  Sauchie Juniors
27/11 15:00 Auchinleck Talbot   1 0  Hamilton Academical
27/11 15:00 Civil Service Strollers   0 3  Peterhead
27/11 15:00 Falkirk   1 2  Raith Rovers
27/11 15:00 Stirling Albion   4 0  Tranent Juniors
27/11 15:00 Alloa Athletic   5 0  Bonnyrigg Rose Athletic
27/11 15:00 Stenhousemuir   0 2  Airdrieonians
27/11 15:00 Queen's Park   0 1  Kilmarnock
27/11 15:00 Gala Fairydean Rovers   0 1  Annan Athletic
27/11 15:00 Inverness CT   1 1  Greenock Morton
27/11 15:00 Banks O Dee FC   2 1  East Fife
27/11 15:00 Cove Rangers   2 2  Queen of the South
27/11 15:00 Arbroath   3 0  Forfar Athletic
27/11 15:00 Clydebank   2 0  Clyde
27/11 15:00 Dalbeattie Star   1 2  East Kilbride
27/11 15:00 Ayr United   2 1  Albion Rovers
27/11 15:00 Lothian Hutchison   1 2  Edinburgh City
26/11 19:45 Partick Thistle   1 0  Dunfermline Athletic
30/10 15:00 Albion Rovers   1 0  Brora Rangers
30/10 15:00 Rothes   0 1  Dalbeattie Star
30/10 15:00 Lothian Hutchison   2 1  Dunbar United
30/10 15:00 Elgin City   1 2  Clydebank
25/10 19:45 Clydebank   1 1  Elgin City
23/10 15:00 Annan Athletic   3 1  Jeanfield Swifts
23/10 15:00 Banks O Dee FC   5 0  Nairn County
23/10 15:00 BSC Glasgow   0 2  Tranent Juniors
23/10 15:00 Brora Rangers   0 0  Albion Rovers
23/10 15:00 Cowdenbeath   2 4  Civil Service Strollers
23/10 15:00 East Kilbride   4 0  Stirling University
23/10 15:00 East Stirlingshire   0 3  Bonnyrigg Rose Athletic
23/10 15:00 Preston Athletic   0 2  Auchinleck Talbot
23/10 15:00 Sauchie Juniors   2 1  Dunipace
23/10 15:00 Stenhousemuir   4 1  Huntly
23/10 15:00 St. Cuthbert Wanderers   1 3  Gala Fairydean Rovers
23/10 15:00 Stranraer   0 1  Darvel
23/10 15:00 Berwick Rangers   1 2  Stirling Albion
23/10 15:00 Brechin City   2 1  Haddington Athletic
23/10 15:00 Dunbar United   1 1  Lothian Hutchison
23/10 15:00 Edinburgh City   2 1  Bo'ness United
23/10 15:00 Formartine United   0 2  Forfar Athletic
23/10 15:00 Kelty Hearts   4 1  Buckie Thistle
23/10 15:00 Dalbeattie Star   0 0  Rothes
28/09 19:45 Bo'ness United   4 1  Wick Academy
25/09 15:00 Buckie Thistle   4 1  Cumbernauld Colts
25/09 15:00 Cumnock Juniors   1 5  Formartine United
25/09 15:00 Dalbeattie Star   3 2  Newtongrange Star
25/09 15:00 Edinburgh University   0 3  Lothian Hutchison
25/09 15:00 Haddington Athletic   1 1  Deveronvale
20/09 19:45 Berwick Rangers   2 1  Gretna 2008
19/09 15:00 Lothian Hutchison   2 2  Edinburgh University
18/09 15:00 Banks O Dee FC   1 0  Turriff United
18/09 15:00 Blackburn United   1 2  Rothes
18/09 15:00 Brechin City   5 0  Vale of Leithen
18/09 15:00 BSC Glasgow   6 0  Glasgow University
18/09 15:00 Edusport Academy   0 1  Stirling University
18/09 15:00 Clachnacuddin   1 2  Dunipace
18/09 15:00 Clydebank   7 0  Dalkeith Thistle
18/09 15:00 Coldstream   1 10  East Kilbride
18/09 15:00 Deveronvale   2 2  Haddington Athletic
18/09 15:00 Dunbar United   2 0  Camelon Juniors
18/09 15:00 Formartine United   2 2  Cumnock Juniors
18/09 15:00 Forres Mechanics   0 2  Bonnyrigg Rose Athletic
18/09 15:00 Fraserburgh   1 2  Sauchie Juniors
18/09 15:00 Golspie Sutherland   0 3  Civil Service Strollers
18/09 15:00 Huntly   3 0  Hill Of Beath Hawthorn
18/09 15:00 Inverurie Loco Works   0 3  Jeanfield Swifts
18/09 15:00 Irvine Meadow   1 3  Auchinleck Talbot
18/09 15:00 Keith   1 2  Darvel
18/09 15:00 Lossiemouth   0 3  Preston Athletic
18/09 15:00 Nairn County   4 0  Strathspey Thistle
18/09 15:00 Newtongrange Star   1 1  Dalbeattie Star
18/09 15:00 Spartans   0 1  Gala Fairydean Rovers
18/09 15:00 Tynecastle   0 6  Brora Rangers
18/09 15:00 Wick Academy   2 2  Bo'ness United
18/09 15:00 Wigtown & Bladnoch   0 8  St. Cuthbert Wanderers
18/09 14:30 Penicuik Athletic   1 3  Tranent Juniors
17/09 20:00 Cumbernauld Colts   1 1  Buckie Thistle
17/09 19:45 East Stirlingshire   3 0  Fort William
04/09 15:00 Dalkeith Thistle   3 3  Burntisland Shipyard
28/08 15:00 Blackburn United   2 1  Easthouses Lily
28/08 15:00 Burntisland Shipyard   1 1  Dalkeith Thistle
28/08 15:00 Dunbar United   3 1  Broxburn Athletic
28/08 15:00 Dundonald Bluebell   1 3  Penicuik Athletic
28/08 15:00 Hawick Royal Albert   0 2  Golspie Sutherland
28/08 15:00 Irvine Meadow   2 1  Musselburgh Athletic
28/08 15:00 Jeanfield Swifts   4 1  Whitehill Welfare
28/08 15:00 Linlithgow Rose   1 2  Banks O Dee FC
28/08 15:00 Newton Stewart   1 3  Coldstream
28/08 15:00 Preston Athletic   2 0  Threave Rovers
28/08 15:00 Tynecastle   4 2  Girvan